Nasza firma oferuje szeroki wybór drewna opałowego, które z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oferta obejmuje takie gatunki drewna, jak buk i brzoza oraz mieszankę świerka, sosny i jodły. Każde z nich posiada swoje unikalne właściwości, które sprawiają, że są one doskonałym wyborem na opał do kominka. Drewno bukowe charakteryzuje się wysoką kalorycznością oraz długim czasem spalania, co pozwala na utrzymanie ciepła przez dłuższy czas. W sprzedaży mamy także drewno bukowe pakowane w mniejsze worki raszlowe, idealne na kilka zimowych wieczorów przy kominku w trakcie urlopu na Podhalu. 

Brzoza to gatunek sprawdzający się jako rozpałka i wydzielający przyjemny zapach podczas palenia. Ze względu na białą korę pięknie prezentuje się przy kominku. Nasza oferta obejmuje także rozpałki ekologiczne. Mieszankę gatunków iglastych cechuje z kolei szybsze spalanie, dlatego jest ono idealne do szybkiego ogrzewania pomieszczeń. Podczas palenia drewno tego typu w charakterystyczny sposób „strzela”, co dodaje uroku wieczorom spędzanym przy ognisku.

Sprzedajemy także inne rodzaje opału, jak również materiały i akcesoria budowlane, w tym kruszywa, płyty szalunkowe i plandeki.

Drewno kominkowe - Zakopane, Podhale

Wybierając drewno kominkowe w naszej firmie, mają Państwo pewność, że otrzymają produkt najwyższej jakości. Drewno opałowe pochodzi od odpowiedzialnych dostawców. Dbamy o to, aby było ono właściwie sezonowane, ponieważ przekłada się to na jego właściwości opałowe. Dzięki temu nasze drewno charakteryzuje się niską zawartością wilgoci oraz wysoką wartością opałową. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie w jego obecności sprawdzić drewno wilgotnościomierzem. Wysoka kaloryczność sprawia, że drewno kominkowe doskonale sprawdza się jako źródło ciepła w domu, a jednocześnie jest przyjazne dla środowiska, gdyż emituje mniej szkodliwych substancji podczas spalania. Zapewniamy kompleksową obsługę oraz fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego opału do kominka.